Odpowiednie zatrzymanie przy wystrzale opony

Odpowiednie zatrzymanie przy wystrzale opony

przez Misiek93 » Pt maja 19, 2017 10:43 am

Niespodziewane pęknięcie opony może przytrafić się każdemu. Przy wysokiej prędkości niesie za sobą bardzo poważne skutki. Oto, jak powinniśmy ograniczać prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska i co czynić, gdyby nie udało się mu uniknąć.Przyczyną wystrzału opony może istnieć chore ciśnienie w kołach. Zdecydowana większość kierowców to bagatelizuje a dopiero gdy pojawia się widoczny niedobór powietrza, zaczyna szukać kompresora. Inną przyczyną pewno stanowić najechanie na głęboki przedmiot (kamień, cegłę) czy po prostu wada fabryczna opony. Momentami może trafić do takiej formie i to, gdy obciążenie samochodu jest za duże dla konkretnego modelu ogumienia. Aby zapobiegać uszkodzeniu gum, powinniśmy unikać częstego najeżdżania na krawężniki, a ponadto zwracać uwagę, czy przy parkowaniu opona nie jest odkształcona, zapoznając się z krajem krawężnika.
Jeżeli a nie uda nam się uniknąć tej trudnej sytuacji, przede wszystkim chodzi wziąć spokój. Ważne jest, aby wszystek okres być prawidłową postawę podczas prowadzenia pojazdu (obie ręce na kierownicy). W sezonie wystrzału kierownica może znacząco ściągać w jedną stronę, co może okazać się problemem przy pełnieniu jej jednorącz. Najczęstszym błędem kierowców jest szybkie wciskanie hamulca. Robi to możliwe zaburzenia równowagi pojazdu. Aby zapobiec poślizgu, należy delikatnie zdejmować nogę z alkoholu i tylko przy prędkości poniżej 50 km/h zacząć delikatnie wyhamowywać. W sukcesie pęknięcia przedniej opony można nieznacznie zaciągnąć hamulec ręczny (pod warunkiem, że służy on wyłącznie na tylną oś). Uzna to pomóc przednią oś i uspokoić rzecz.
Nie jakiś może zachować w takiej formy zimną krew. Jeżeli to nie nastąpi, zagrożenie potrafi istnieć ciężkie. Zatem warto skoncentrować się na wykonaniach prewencyjnych, które chcą z nas tylko odrobiny systematyczności, i możemy zachować spokój znajomy i naszych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo powinniśmy jednak stawiać ponad wszystko.
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Odpowiednie zatrzymanie przy wystrzale opony

przez Misiek93 » Pt maja 19, 2017 10:46 am

Wytrzymałość opony.

Jak cali wiemy opony się zużywają i dlatego co pewien czas trzeba kupować nowe.
Widocznym jest że ogumienie niszczy się podczas jazdy, hamowania, przyspieszania itd., a często zapominamy, że „gumy" starzeją się i skoro nie są używane.

Link sponsorowany: http://www.opony.biz/

Na oponę cały czas wykonują jakieś siły też inne czynniki zewnętrzne np. reakcje chemiczne, światło ciepłe oraz zagraniczne. Co dobre, badania i statystyki pokazują że sporadyczne czerpanie z opon zwiększa ryzyko ich zniszczenia. Nie stanowi więc zbyt dobra widomość dla „niedzielnych" kierowców, oraz właścicieli przyczep lub dużych pojazdów, jakie są odpalane ale na wyjątkową okazję.
Producenci opon dobrze o tymże znają, i żebym przedłużyć ich działanie, dodają specjalne przeciwutleniacze oraz indywidualne substancje spowalniające lub zapobiegające reakcjom chemicznym. Jak zapewniają, ich opony będą niezastąpione do przebywania przez masa lat. Czy natomiast jest właśnie na pewno? Jak długo można przechowywać opony? Jaki stanowi ich stan eksploatacyjny?
Ogólnie znana jest opinia, że nie powinno dostawać się z opon starych niż 10 lat, nawet jeżeli nic nie wskazuje na ich zużycie. Można przekroczyć obecny czas, w dziwnych sytuacjach, że wiemy, że opony nie były przekładane, a samochód używany delikatnie, bez szarżowania i wędrowania po nieutwardzonych drogach. Chociaż w miarę możliwości, należy zmienić takie opony na kolejne.
Wulkanizatorzy i mechanicy twierdzą, że ogumienie rzadziej używane, starzeje się prędzej. Przykładem pewno żyć blisko zapasowe. Po jakiś 5 latach z wyprodukowania, jego awaryjność drastycznie wzrasta.
Takie opony przeważnie znacznie się odkształcają, szczególnie, pod obciążeniem zaparkowanego auta lub przyczepy. Więc warto regularnie przetaczać takie pojazdy, w końcu przedłużenia żywotności ogumienia. Powinien myśleć że odkształcone opony powodują zmianę środka ciężkości koła, a wtedy sprawia brakiem wyważenia. Znacznie zmniejsza to bezpieczeństwo podróżowania. Oczywiście, potrafi nie być widać żadnych zmian, jednak skuteczność hamowania i przyczepność takiego pojazdu może spaść nawet o 50%.
Absolutnie nie odkładaj na oponach. Lepiej kupuj nowe sezon wcześniej, w spokoju nie są aż takie drogie, i mogę ocalić Ci istnienie. W efekcie przyzwoite opony toż nie fortuna.
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron