Dysproporcje między ASG i paintballem

Muzyka, filmy, seriale, seanse teatralne, wystawy obrazów, opery, koncerty

Dysproporcje między ASG i paintballem

przez Misiek93 » Wt lis 22, 2016 12:52 pm

ASG i paintball są aktualnie bardzo ciekawymi rozrywkami wśród młodych osobników, w obecnym przeważnie mężczyzn. Ale nie braknie też osób zaciekawionych tematem. Wciąż przybywa ludzi, dla których istnieje toż pragnieniach także lekarstwo na mieszkanie wolnego czasu.Rozgrywki układa się jeszcze z bogatych okazji, na przypadek z racji czyichś urodzin albo też wieczorów kawalerskich. Jednakże wciąż, mimo rosnącej popularności obu rozrywek dużo ludzi myli paintball z ASG albo myśli, że gra ostatnie samo czy toż toż. Różnica między tymi dwiema naukami istnieje jednakże całkiem spora.
ASG i paintball w skrócie
Skrót ASG pochodzi od angielskiego Air Soft Gun i oznacza repliki broni palnej, produkowane przeważnie w siły 1:1, lecz nadarzają się też skale 1:3 również bliskie. Repliki te strzelają przeważnie plastikowymi kulkami o średnicy 6 lub 8 mm. Są i kulki metalowe, choć są one w większości środowisk zakazane, albowiem mają znaczną wagę również mogą stanowić niebezpieczne. Repliki stosuje się w trakcie zespołowych rozgrywek pozorujących walkę.
Paintball jest i rodzajem gry zespołowej, jaka liczy na imitowaniu walki, jednakże tu stosuje się markerów, czyli narzędzi zbliżonych kształtem do tradycyjnej broni, strzelających kulkami wypełnionymi farbą. W punkcie trafienia przeciwnika kulka rozbija się i pozostawia kolorowy ślad na jego założeniu, masce, ciele bądź markerze, co prowadzi eliminację zawodnika z gry.
Kluczowe różnice


ASG kieruje się w wielkiej sile na replikach broni także jak najprawdziwszym odwzorowaniu wyposażenia prawdziwych żołnierzy. Producenci replik ASG starają się otrzymać oraz najdłuższy realizm ich kształtu. Pistolety te są doskonałą treningową alternatywą dla miłośników strzelectwa. Można więc rzec, iż istnieje wyjątkowo militarne niż paintball, w jakim strzela się z markerów także ma możliwość wpływać za dużo fizyczny i lekki.
Plastikowe kulki do ASG ważą średnio koło 0,25 grama, natomiast kulki paintballowe są zdecydowanie trudniejsze plus cięższe. Zamknięta w nich farba zostawia ślady, poprzez co z razu widać, z człowiek został trafiony, czego w sukcesu ASG często nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Stąd więcej oczywiście poważne jest przechowywanie zasad fair play, aby każdy się przyjął się do trafienia.
Dyscypliny różnią się także techniką wystrzeliwania kulek. W ASG są one pędzone poprzez napędzany prądem tłok bądź odciąganie sprężyny, a w paintballu wyrzucane są dzięki butli z dwutlenkiem węgla bądź z sprężonym powietrzem.
Repliki ASG są zwykle kosztowniejsze od markerów paintballowych. Kulki do ASG są i tańsze, ponieważ w sukcesu kulek do paintballa jesteśmy do podejmowania z bardziej skomplikowanym procesem realizacji, tego oznacza również większe jej koszty.
Paintball przedstawiał się początkowo w USA i do aktualnie jest charakter przede wszystkim rozrywkowy. Uchodzi za sport drużynowy. ASG natomiast planuje własne korzenie w Azji. To odpowiednio tam – w Japonii, Chinach, Hongkongu czy na Tajwanie projektuje się i tworzy większość sprzętu. Inny od paintballa charakter airsoftu, liczący na uzyskiwaniu możliwie jak najdokładniejszego podobieństwa do pewnej broni palnej jest swoje źródła przede każdym pozycji w krajach wysoce zmilitaryzowanych i zagrożonych ze perspektywy sąsiadujących potęg wojskowych. Mowa tutaj o Tajwanie i Korei Południowej.
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Dysproporcje między ASG i paintballem

przez Misiek93 » Wt lis 22, 2016 12:56 pm

Air-Soft-Gun skąd do nas przybył?

W okresie rozpowszechniającej się globalizacji mamy możliwość zauważyć aktywny rozwój rynku obejmujący każdą płaszczyznę życia. w najogromniejszym szczeblu uczą się strefy elektroniczne, motoryzacyjne, budowlane oraz tekstylne.Import ekonomicznie wyprodukowanych produktów i środków stoi się coraz szerzej wykorzystywany, będzie oczywiście do okresu w jakim opłacalność nie przewyższy kosztów produkcji polskiej.
Rynek replik air-soft-gun przed wybuchem rewolucji sprowadzania wyników tego gatunku z Chin praktycznie nie istniał. Były toż zabawki, zasilane siłą mięśni, z słabego i męczącego się bardzo szybko plastiku. Nikt nie wróżył im ogromnej pracy na placu międzynarodowym. Potężny rozkwit działalności dających te zabawki umocnił ich światową pozycję wśród takich dyscyplin ekstremalnych jak paintball. Już w naszym polskim niełatwo odnaleźć miasto lub nawet najdrobniejsze miasto w którym nie byłoby wybranej grupy bądź mieszkania danego na bieżącą pracę. Sprawa rozwinęła się łącznie z dalekim do tej chwile ruchem rekonstrukcyjnym. Zrzesza on bracie wzorujące się na oddziałach zbrojnych, partyzanckich bądź policyjnych współczesnej Polski.Repliki karabinów ASG


Pojawienie się replik broni asg umożliwiło zorganizowanie ekwipunku oraz umundurowania odwzorowującego w 100% projekt i strategie wykonań tych liczb. Pozwoliło toż kilku zajmującym się tą treścią stać się z dnia na czas w pełni umundurowanym i urządzonym żołnierzem. Elementy realizmu poszły jednak dalej. Organizacja, mundury, odznaczenia i urządzenie trafiłyście w realnym etapie do osoby ludzi zrzeszonych w formach takich jak Harcerstwo lub Strzelec – pokazując iż istnieje wtedy oryginalny lekarstwo na rozwijanie również zapewnienie trwania myśli obrony narodowej i samodyscypliny. Obecnie takie „zabawki” potrafią przyciągać młodzież do organizacji krzewiących patriotyzm i kierować w spraw świadomości narodowej połączonej wielokrotnie z wysiłkiem fizycznym.

Paintball - http://b3team.com.pl/
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron