Kominki marmurowe – nowy styl

Raj dla zmotoryzowanych

Kominki marmurowe – nowy styl

przez Misiek93 » Pt maja 26, 2017 6:40 am

Wykorzystanie naturalnego kamienia we nowych wnętrzach, to wpływanie prezentujące się wielkimi możliwościami. Kominki marmurowe są elementem coraz częściej pojawiającym się w obecnych przestrzeniach. Są niezwykle popularny akcent dekoracyjny, który wykonywa, że wnętrze staje się bardziej drogie.Będąca właśnie moda na marmur udowadnia, że nowe wnętrza zupełnie nie wymagają być pozbawione gustu i dostojności. Jeszcze bardzo architektów wnętrz zaś ich świadomych klientów, sugeruje się, że stosowane od pokoleń szlachetne materiały, w sporym stopniu panują nad masowo produkowanymi elementami dekoracyjnymi.

Trwałość, elegancja oraz ładny projekt to strony, które przekonują kolejne pokolenia użytkowników do eksponowania elementów wykonanych z kamienia naturalnego w najbardziej reprezentacyjnych częściach swych domów. Kominki marmurowe brane w salonach mogą być niezwykle efektowny element wnętrza. Pozwalają one na pozyskanie dobrej, i wraz bardzo popularnej aranżacji.Wielką zaletą marmuru stanowi jego duża kolorystyka. Paletę barw i stylów, jakimi przedstawiają się wyroby zrobione spośród ostatniego wysokiego kamienia, sprawia, że nawet kominki klasyczne, podawane we wnętrzach już od setek lat, uznawane są wciąż za niezwykle interesujące. Marmurowy portal kominkowy produkowany w szkoła precyzyjny, zgodnie z ustalonym wzorem, zawsze prezentować się będzie stałą indywidualnością. Ze powodu na jedno ułożenie struktury wzorów, pojawiających się na kamieniu, każde tworzone kominki marmurowe są w niektórym okresie niepowtarzalne.

Warto zaznaczyć, że nawet kominki francuskie mogą wyglądać odpowiednio w popularnym i nowym wnętrzu. Tworząc przeciwwagę dla minimalistycznych, sterylnych aranżacji, bogato zdobione kominki marmurowe włożą do wnętrza odrobinę eleganckiego przepychu. Dzięki temu wzięte wizualne wrażenie, może okazać się jedne i zarazem nieco intrygujące.

Marmur we wnętrzach jest dzisiaj niezwykle popularny. Skoro jego wykorzystanie jest przydatne z naszymi zainteresowaniami estetycznymi, więc warto przemyśleć zakup jakichś marmurowych dodatków. Pamiętajmy, że materiały z kamienia naturalnego ukazują się znacznie wysoką wytrzymałością zaś będą mogły znakomicie zapewniać nam przez lata. W układu spośród obecnym ustalając się na wybór konkretnego marmurowego elementu, nie watro dawać się szybko przemijającą modą. Starajmy się zdecydować na efekt drogi i klasyczny, jaki będzie dobrze dekorować nasze pomieszczenie niezależnie od zmieniających się nieustannie wnętrzarskich trentów.
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Kominki marmurowe – nowy styl

przez Misiek93 » Pt maja 26, 2017 6:43 am

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ – czy ogrzewanie elektryczne zapewne żyć zniszczone i energooszczędne?

Coraz zwłaszcza na zbytu słychać o ogrzewaniu podczerwienią czy też ogrzewaniu panelami INFRARED. Dużo z Państwa na pewno ma mało wiedz na ów problem, więc warto postawić kilka faktów i przybliżyć tą technologię, ponieważ warta jest poznania.


Reklama: http://piece-kaflowe.com.pl/

Metoda działania INFRARED bazuje na wykorzystaniu szczególnej długości fal podczerwieni – ich dzieło jest tożsame z odczuwaniem wpływu promieni słonecznych, jednakże promieniowanie wydawane przez grzejniki INFRARED pozbawione jest światła widzialnego.
Ten rodzaj promieniowania już z dosyć dawna używany jest w saunach na podczerwień ( salony kosmetyczne) zaś w wielu nowych urządzeniach o przeznaczeniu rehabilitacyjnym.
Światło w paśmie dalekiej podczerwieni stanowi pewnym ze składników całego spektrum promieniowania płynącego ze słońca. Stanowi ono ilość promieniowania podczerwonego widma światła, a z początku większej długości fali nie jest jasne gołym okiem, podobnie zresztą jak promieniowanie ultrafioletowe. Daleka podczerwień korzystnie wchodzi na każde organizmy żywe.
Promieniowanie to korzysta zdolność przenikania, załamywania, emitowania oraz odbicia. W chwili, gdy promieniowanie dalekiej podczerwieni przechodzi przez skórę do tkanek podskórnych w bardzo położonych warstwach skóry efekt cieplny powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych. Dzięki temu podchodzi do lepszego obiegu krwi, natomiast stworzone w współczesny środek ciepło wspomaga usuwanie z ciała toksyn i produktów przemiany materii.

W panelach INFRARED wykorzystana jest dopiero opisana powyżej technologia - promienie cieplne. Najważniejszą cechą takich paneli jest fakt, że nie ogrzewają one najpierw powietrza (kiedy więc ma zajęcie w dawnych, konwekcyjnych systemach grzewczych, wspólnie z konwekcyjnymi systemami niskotemperaturowymi) ale działają najpierw bezpośrednio na człowieka i materiały wydobywające się w wpływu ich promieniowania. Nagrzane ściany oraz meble akumulują dobro i wyobrażają je do mieszkania znacznie skutecznie niż przy grzejnikach standardowych. Temperatura odczuwalna przez pracownika przy wykonaniu tego rodzaju ogrzewania jest ogromniejsza niż rzeczywista temperatura powietrza, więc możemy dostać duży komfort cieplny. Jest ostatnie technologia „zaczerpnięta od słońca”, więc przypomnijmy sobie gdy więc dotyczy w przyrodzie – jak cudownie jest odnaleźć się w zakresie promieni słonecznych w chłodny dzień. Jesteśmy wtedy ciepło pomimo faktu, że temperatura powietrza zapewne istnieć nawet ujemna.
Dzięki takiemu podejściu przy wykorzystaniu grzejników emitujących podczerwień temperatura odczuwalna zawsze jest znaczniejsza niż rzeczywista temperatura powietrza mierzona w możliwościom pomieszczeniu. Ta odmiana to jakiś 2-3 stopnie, co już pozwala ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne tego standardu ogrzewania o jakiś 20 % w zderzeniu z własnymi systemami grzewczymi.


W przypadku ogrzewania falami podczerwieni w wnętrzu nie występuje zjawisko gwałtownej cyrkulacji powietrza, czyli konwekcji. Całe pomieszczenie ogrzane stanowi w równomiernie (nie ma mocy pomiędzy temperaturą przy podłodze i temperaturą pod sufitem) oraz ponadto ciepło odczuwalne jest niemal natychmiast po włączeniu grzejnika. Nie trzeba czekać na ogrzanie powietrza w pomieszczeniu, dochodzą do nas bezpośrednio fale cieplne, które emituje grzejnik. Dzięki temu, że w trakcie działania grzejnika infrared ciepło akumulowane istnieje w granicach i przedmiotach będących w terenu grzejnika a potem pasowane do pomieszczenia, można znacznie zmniejszyć częstotliwość włączania panela (o ile zastosujemy regulator temperatury) oraz co za tym chodzi znowu oszczędzić energię. Dodatkowo – brak cyrkulacji mas powietrza, czyli brak „chodzących” w powietrzu pyłków i kurzu stanowi te grzejniki bardziej oddanymi do wykorzystywania przez osoby zapadające na alergie wziewne.
Możemy też ograniczyć wrażenie utraty ciepła spowodowane „ucieczką” ogrzanego powietrza przez otwarte drzwi lub podczas wietrzenia pomieszczenia. O ile nie spowoduje się przy tym zbyt dużego przepływu mas powietrza to kilkunastominutowe wietrzenie pomieszczenia w warunkach zimowych właściwie nie wchodzi na komfort cieplny osób widzących się w terenie działania grzejnika infrared.
Reasumując:
KTÓRE SĄ WŁASNOŚCI OGRZEWANIA PODCZERWIENIĄ?

- niskotemperaturowa emisja ciepła bez promieniowania świetlnego

- grzejniki nie wysuszają gwałtownie powietrza w wnętrzach, jednocześnie sukcesywnie dogrzewają i dosuszają ściany - zapobiega toż stawaniu pleśni i grzybów. Nagrzane ściany akumulują słońce i rozdają je do pomieszczenia na podstawie konwersji znacznie efektywniej niż przy standardowych grzejnikach konwekcyjnych.

- brak konwekcji powietrza i spalania kurzu (idealne dla alergików, korzystne dla przeciętnych dzieci także osób z faktami krążenia)

- ekonomia użytkowania. Wysoka wydajność dzięki dużej reakcji - grzejnik nie wymaga czasu na "rozgrzanie", bardzo szeroka sprawność cieplna grzejników.

- brak różnic w temperaturze pomiędzy różnymi poziomami pomieszczenia, możliwość dostosowania temperatury dla wszystkiego miejsca osobno.

- łatwy oraz silny montaż, brak potrzeby trudnych i przyjemnych instalacji

- komfort obsługi, ogólna czystość w mieszkaniu

KOSZTY EKSPLOATACJI PRZYKŁADOWEGO GRZEJNIKA INFRARED

nominalna moc grzejnika - 300 W
następstwo pracy ciągłej - 24 h
zużyta energia - 7,85 kWh x cena 1 kWh według stawek lokalnych dla danej taryfy
(pomieszczenie 10 m2, wysokość 2,85 m, temperatura osiągnięta i kierowana 26 st. C, budynek postawiony w latach 50-tych)
Powyższe wyliczenia dotyczą ciągłej pracy grzejnika bez użycia regulatorów temperatury i dziur w praktyce grzejnika!!!

Przy obecnych trendach w tworzeniu domów energooszczędnych, lub wręcz pasywnych żyć pewno ten dokładnie system punktowego ogrzewania elektrycznego że stać się najlepszą możliwością dla organizmów wymagających sporych kosztów inwestycyjnych. Idealnym oraz znacznie zdrowym rozwiązaniem potrafiła stanowić instalacja złożona z bardzo opisanych grzejników oraz wspomagających je ogniw fotowoltaicznych (baterii słonecznych) i kolektorów słonecznych do pracy czystej wody użytkowej. Niestety w poznaniu od kolektorów słonecznych dostarczających do produkcji c.w.u. ogniwa fotowoltaiczne w chwili ważnej nie są jeszcze objęte dotacjami promującymi ich kierowanie. Tym niemniej już w nowoczesnej chwili użycie do ogrzewania paneli infrared (nawet zasilanych z ogólnodostępnych źródeł energii elektrycznej) w zintegrowaniu z kolektorami słonecznymi do prac c.w.u. jest idealną alternatywę cenową wobec kosztów zakupu urządzeń, budowy i późniejszej eksploatacji stałopalnych i gazowych systemów ogrzewania i sztuki c.w.u.
Pozostawiam to do dyspozycji czytelników...
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron