Czemu lekarze są tak trudni w stosunku?

Raj dla zmotoryzowanych

Czemu lekarze są tak trudni w stosunku?

przez Misiek93 » Pt kwi 07, 2017 5:44 am

Całkowity brak empatii, przedmiotowe traktowanie, fatalna komunikacja – lista zarzutów pacjentów wobec lekarzy jest duża. Czemu tak łatwo o konflikty na trasy lekarz-pacjent?Pacjenci zmuszeni wyselekcjonować się do specjalistę lub zostać przez jakiś chwila w szpitalu często niemal na ciepli z lękiem o własne zdrowie oraz utrzymanie mają obawa przed dostępem z naszym zespołem służby zdrowia i jego ludźmi. Bądź uda się bez problemu otrzymać do doktora? Jak dużo godzin potrzeba będzie tymże łącznie spędzić w kolejce? Lub lekarz nie ujawni się opryskliwy, nie odmówi udzielenia danych i kolejnych przysługujących nam świadczeń? Bądź będzie znał nam pomóc? Bądź zechce przeznaczyć na rozwiązanie końcu czasu, ile będzie potrzeba?
Z lekarza oczekujemy zaawansowanej wiedzy specjalistycznej, umiejętności myślenia analitycznego, szybkiego łączenia faktów i poszukiwania niezbędnych informacji. Musi także być na bieżąco z wszelkimi nowinkami w zasięgu swojej dziedziny medycznej. Oprócz tego powinien wynosić spore umiejętności interpersonalne, przedstawiać się skutecznie, łatwo i skutecznie i potrafić wyjaśnić choćby niezwykle złożone zależności językiem dostępnym dla pacjentów również ich rodzin. Mamy też, że da chorym wsparcia emocjonalnego w poziomie ich ogromnego stresu powiązanego z pobytem w szpitalu.
Czemu nie wiemy lub nie planujemy wiedzieć o pracy lekarzy?
Praca lekarza zbiera się z wieloma poświęceniami. Lekarze każdego dnia zachodzą w intensywny związek z wielką ilością osób, z których każda jest wymagająca - wymaga leczenia, wygląda na zabieg, przechodzi rekonwalescencję po operacji. Lekarze spotykają pacjentów w salach szpitalnych, na domach operacyjnych, są zaczepiani w korytarzach, w poczekalniach. Pod ich opiekę podlegają też pacjenci pośredni, czyli rodziny chorych – mężowie, żony, rodzice, dzieci, rodzeństwo. Wszelkie wymienione osoby oczekują z lekarza nie jedynie dobrej oceny i wyleczenia, lecz same właściwego pokierowania, wsparcia, rozmowy, czasu, empatii, cierpliwości, nadziei…
Lekarze często tworzą w stresie i pod presją czasu, w ciągłym napięciu emocjonalnym. Żyją ze osobą, że sam fałszywy ruch skalpela, zmiana dawki leku bądź pomyłka w ocenie że zaważyć o wydarzeniu lub śmierci człowieka. Regularnie stają również przed koniecznością przekazywania pacjentom czy ich rodzinom niezwykle ciężkich informacji, dotyczących na przykład złych rokowań bądź śmierci bliskiej osoby. Zobowiązuje się co z niezwykle dużymi obciążeniami psychicznymi. W parze spośród nimi chodzą obciążenia fizyczne. Dotyczą one pomiędzy innymi z niezbędnego w naszych szpitalach systemem dyżurów, a niekiedy również z koniecznością przeprowadzania lub pomagania w wielogodzinnych operacjach chcących niezmiernie długiej moce. Lekarze przeważnie są niewyspani, a strona spośród nich jest w skutku trybu działalności na długie zaburzenia snu.
Niczym oni to wytrzymują?


Lekarze są zmuszeni do znajdowania sposobów działania, które dają im zachować swoją świadomość na tyle, żebym byliśmy efektywni ciągle wykonywać swój zawód. Podczas pracy terapeutycznej z specjalistami wielokrotnie prowadziło naszą koncentrację aplikowanie poprzez nich mechanizmu obronnego polegającego na ograniczeniu postrzegania chorego do „sukcesie”. Taki forma redukowania szybkiej i czującej istoty do jednostki chorobowej, jaką należy wyeliminować, pozwoli na ograniczenie zaangażowania emocjonalnego. Stanowi tylko niejednokrotnie dobre wyjście pozwalające przeprowadzenie operacji, zalecenie bolesnego zabiegu czy dużej, nieprzyjemnej rekonwalescencji. Negatywnie wyraża się wtedy na pacjentach, skarżących się wtedy na przedmiotowe traktowanie.
Innym mechanizmem często żyjącym w medium lekarskim jest „odcięcie się emocjonalne”. Lekarze redukują potem nie pacjenta, ale siebie, kierując się do kwestii maszyny, wykonującej określone stanowiska. Wykonując z lekarzami wielokrotnie pytałam, jak mówią sobie z ogromnym stresem, napięciem i lękiem. Odpowiadali: „Jak co? Idę operować, bo to koncentruję się na akcji i kończę myśleć, denerwować się i interesować czymś innym”. Moi rozmówcy przyznawali też, iż ochoczo uprawiają sport. Wybierają dyscypliny, przy jakich wolno się porządnie zmęczyć. Duży wysiłek fizyczny niweluje na jakikolwiek czas odczuwane przez nich napięcie.
Z zmian w bliskich kontaktach z pacjentami lekarze niezmiernie często korzystają uniki. Nie mają zdolności konfrontować się z lękiem, niepokojem, cierpieniem chorych, więc nie informują o problemach wprost, kluczą, nie nazywają pracy po imieniu, stosują niedomówienia. Podtrzymując tylko powierzchowny kontakt, czynią nie poruszać trudnych tematów. Trzymają się te przed uzewnętrznianiem własnych uczuć. Jest rozwiązanie w harmonii z przekonaniem wynoszonym ze studiów medycznych, iż powinni polegać tylko na myśli i intelekcie, radzić sobie ciż z każdą sprawą oraz nie okazywać słabości.
Jak polepszyć jakość kontaktów pacjentów z lekarzami?
Tematy w drodze lekarz-pacjent uświadomiono sobie już dawno i wprowadzane są próby polepszenia okoliczności. Od lat 50-tych na świecie, oraz od lat 80-tych w Polsce funkcjonują tzw. grupy Balinta. Stanowią więc grupowe dyskusje, w trakcie jakich personel medyczny ma szansę uważnego przyjrzenia się procesom powstającym w wymiany z chorym dodatkowo ich lepszego zrozumienia. Bezpieczne środowisko, w którym działa zasada poufności, sprzyja otwartej wymianie doświadczeń, refleksji, wyrażaniu swoich uczuć. Więc z zmian pozwala ujrzenie tematów w współczesnym świetle, tego może rozmawiać na dowód do uświadomienia sobie przez lekarza swoich ograniczeń. Celem spotkań jest wzmocnienie efektywności leczenia i ograniczenie liczby niepotrzebnych konfliktów. Uczestnictwo w klasie Balinta potrafi zapobiegać wypaleniu zawodowemu, powiększyć radość specjalistów z polskiej pracy oraz zachęcić do wymiany postępowania względem pacjentów, i choćby jechać do nieodwracalnej zmiany wewnętrznego nastawienia do nich.
Różnymi pomocnymi rozwiązaniami potrafią być warsztaty z psychoedukacji oraz ćwiczenia w rozmiarach: komunikacji interpersonalnej, asertywności, radzenia sobie z stresem oraz konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Potrafią one na swoi z grupami Balinta dostarczyć poprawę jakości, ważna istnieje przecież regularność i duże oddziaływanie. Wskazane byłoby stworzenie systemu sposobów i spotkań obejmujących lekarzy wszystkich branże oraz resztę personelu medycznego. Udało to szansę na przemianę, na którą od lat czekają pacjenci.
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Czemu lekarze są tak trudni w stosunku?

przez Misiek93 » Pt kwi 07, 2017 5:48 am

Błędy lekarza

Udowodnienie lekarzowi jego przyczyny jest mocno wymagające, zwłaszcza, że granica między ryzykiem połączonym z inicjatywą a błędem lekarza jest wysoce płynna. Jeśli natomiast udowodnimy błąd lekarzowi możemy czekać na odszkodowanie, jakiego liczba wynagrodzi nam straty spośród rozwiązaniu powiązane.

Reklama: http://gabinettrychologii.eu/

„Wszystko otworzyło się kiedy na szyi zauważyłam 2 guzki po wewnętrznej stronie. Zgłosiłam się do lekarze, z którego otrzymała skierowanie do poradni hematologicznej (...). Nie przejmowała wówczas jakichkolwiek środków, zaś w pomiędzy czasie zaprezentowały się następne guzki na szyi (...). Parę tygodni później miałam środek usunięcia węzła otwartego na szyi (...). Próbowałam i poszukiwać różnej wartościowy i uwag mojej choroby (...). Pomimo złych rezultatów badań, sprawiono mi zabieg usunięcia węzła chłonnego. Miałam podane znieczulenie miejscowe, ale wbrew to czułam ból - aż mi zadrgała ręka. Chociaż szycie ładnie mi się zagoiło, to wciąż stanowiła istotne problemy z lewą ręką i barkiem. Zgłosiłam się do poradni rehabilitacyjnej, gdzie stwierdzono naruszenie układu nerwowego i niedowład lewej kończyny górnej (...) Zaprezentowało się, iż posiadam zerwaną zębatkę, która łączy mi bark, aby nie uciekał mi do początku także mam wysuniętą łopatkę". Co chwila świat obiegają historie osobników, którzy zamiast się wyleczyć, stracili w szpitalu zdrowie.
Wszyscy jesteśmy zaledwie ludźmi oraz czasem się mylimy. Niektóre braki są jednak niezmiernie ekskluzywne także mogą liczyć pewne konsekwencje. Na lekarzach spoczywa szczególna uwagę. Ich braki potrafią spowodować, iż istnienie pacjentów po wyjściu ze szpitala nie będzie takie jak wcześniej. Pomyłka doktora może zakończyć się trwałym inwalidztwem, niezdolnością do pracy, ale czasem nawet niemożnością samodzielnej egzystencji.
Mankamenty lekarskie kwalifikują się na kilka gatunków:
• Mankament w poznaniu polega na rozwiązaniu, że specjalista nie rozpoznaje występującej u pacjenta choroby, albo jego diagnoza pokazuje na chorobę, jaka nie występuje u pacjenta. W obu tych przypadkach błąd tenże stanowi szczególnie istotne uznanie, albowiem ma możliwość robić podanie niewłaściwych leków bądź przeprowadzenie niepotrzebnych zabiegów. Ten brak wielokrotnie nasza miejsce z powodu niewłaściwej interpretacji badań diagnostycznych czyli na przypadek z względu niewłaściwego odczytania fotografie rentgenowskiego bądź innej dokumentacji. Powodem popełnienia błędu przez specjalisty zapewne być jeszcze sprawa kiedy medyk nie wykona u chorego potrzebnych badań bądź nie skieruje go na pomoc u innego lekarza.
• Mankament mechaniczny to niepoprawny sposób realizacji decyzji diagnostycznej lub terapeutycznej. Na zawiniony defekt lekarski potrzebują zwracać się następujące detale: postępowanie niezgodne z często uznanym stanem informacji lekarskiej, wina nieumyślna lekarza (tzw. lekkomyślność lub niedbalstwo), negatywny skutek popełnionego błędu, związek przyczynowy między popełnionym błędem, ale ujemnym skutkiem działania lekarskiego w twarze śmierci pacjenta, uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.
• Błąd w leczeniu jest miejsce, gdy doktor zastosuje niewłaściwy sposób działania bądź zupełnie nie leczy chorego. Przypadkiem jest chociażby nie zapisanie pacjentowi właściwego środku lub nie zrealizowanie potrzebnej operacji jak i zapisanie pacjentowi niewłaściwego względem schorzenia leku.
• Mankament lekarski w konsekwencji - ma możliwość przekraczać przepisy kodeksu karnego: nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka, nieumyślne spowodowanie uszkodzenia mięsa i rozstroju zdrowia, narażenie gościa na łatwe niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała bądź rozstroju zdrowia, pozostawienie w daniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo zdrowia i naruszenie tajemnicy służbowej przez pracownika publicznego bądź nowego człowieka instytucji rządowej lub społecznej.


Pacjent, który udowodni lekarzowi mankament w realizacji może starać się o odszkodowanie, jakie obejmuje wszelkie wydatki wynikłe z względu uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia (np. wydatki dodatkowego leczenia, rehabilitacji, wydatki przygotowania do drugiego zawodu) też o zadośćuczynienie, jakie że stanowić potwierdzone za doznaną krzywdę tj. jednocześnie za cierpienie fizyczne, ból oraz różne dolegliwości, ale również bycie psychiczne.. Pacjent potrafi wymagać się również comiesięcznej renty, jeżeli utracił zupełnie albo częściowo skłonność do pracy zarobkowej, i dodatkowo jeśli zwiększyły się jego potrzeby bądź zmniejszyły widoki powodzenia na dolę.
Jak zapoznali się od Anny Tucholskiej - prawnika z Poznania, błąd medyczny jest wysoce delikatny do udowodnienia. Dzieje się tak więc, iż granica pomiędzy błędem lekarskim, ale ryzykiem połączonym z środkiem, lub operacją jest niezmiernie płynna. Nadto dochodząc odszkodowania na trasie procesu cywilnego należy uświadomić nie jedynie zaistnieje samej szkody, (np. uszczerbku na zdrowiu) ale także winę specjalisty i zaistnienie adekwatnego związku przyczynowego pomiędzy wyrządzoną szkodą i dzialaniem albo zaniechaniem lekarza. Jeżeli idzie o winę lekarza - ujawniać się ona będzie w ujemnej ocenie działania lekarza, z tematu widzenia sztuki lekarskiej, zasad etyki. Prawdopodobnie istnieć ona wynikiem nieostrożności w użyciu, nieuprzedzeniu chorego o sposobie postępowania, niepoinformowanie o niebezpieczeństwu i efektach zabiegu. Często spotykaną winą może stanowić dodatkowo nieprzeprowadzenie odpowiednich badań wstępnych, czego efektem może żyć chora diagnoza. Specjalista ponosi, więc odpowiedzialność za niedołożenie właściwej staranności, za wszelką winę nieumyślną, za każda nieuwagę, nieostrość, niedbalstwo, jeżeli jego postępowanie było inne z ważnymi zasadami sztuki lekarskiej.
Jeśli chodzi o wspomniany związek przyczynowy pomiędzy życiem bądź zaniechaniem specjalisty ale powstaniem szkody po części pacjenta co do prawdy nie wymaga się, aby związek między postępowaniem specjalisty i powstałą szkodą został uchwalony w środek pewny. W czasach lekarskich stanowi to praktycznie niemożliwe bowiem w świetle informacji medycznej w grupie przypadków możemy rzec wyłącznie o prawdopodobieństwie wysokiego stopnia ale rzadko o jasności bądź wyłączności przyczyny. Należy, więc uznać przeważające prawdopodobieństwo związku przyczynowego.
Pomocnym w badaniu odszkodowania albo nowych ww. roszczeń na ulicy sądowej może żyć uprzednie ustalenie winy specjalisty lub uszkodzenia poprzez niego treści etyki w postępowaniu dotyczącym odpowiedzialności zawodowej specjalisty, wszczętym - też na wynik skargi pacjenta - poprzez właściwego rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Postępowania te sporadycznie jednakże kończą się ukaraniem i stwierdzeniem winy. Udowodnienie lekarzowi błędu jest dlatego bardzo niebezpieczne, a czasami wprost niemożliwe - powiedziała Anna Tucholska. - Jeśli natomiast gość jest wierny swego, toż wymaga stworzyć się na kredyty i wymagający proces.

Jeżeli pacjent ma podejrzenie, że specjalista popełnił błąd podczas leczenia, to zanim uda się po pomoc, winien zabrać z szpitala pełną dokumentację medyczną. W Polsce jest to najmniej parę instytucji, które pasjonują się pomocą pacjentom poszkodowanym w końcu błędu lekarza.
Stowarzyszenie Pacjentow Primum Non Nocere rozpatruje przypadki pacjentów, którzy do niego przybędą na dwa sposoby:
• Medyczny, który polega na dogłębnej analizie dokumentacji pacjenta;
• Prawny, omawiane jest, czy na bazie zebranych materiałów pacjent jest w stopniu udowodnić lekarzowi błąd;
- Pacjenci, którzy wchodzą do bliskiego stowarzyszenia potrafią czekać na kompleksową usługę od oceny, bądź konkretny przykład to efektywnie jest błąd w istocie, do stworzenia pozwu włącznie - usłyszeliśmy od Witolda Szmigielskiego, z Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere. - Sprawy, które za własnym pośrednictwem docierają do wniosku, w jakiś siedemdziesięciu procentach są wykonywane.
To, w który metoda błąd lekarza wpłynął na zdrowie pacjenta wolno wyczytać z dokumentacji medycznej. Lekarze posiadają obowiązek rzetelnie wypełniać te dokumenty. W razie konieczności biegli i jeszcze badają pacjenta, aby określić rzeczywisty uszczerbek na zdrowiu spowodowany błędem lekarza. Jak dowiedzieliśmy się od prawników z krakowskiej kancelarii SNS Legal także wysokość zadośćuczynienia jest wysoce bogata. W współzależności od uszczerbku na zdrowiu sąd może przyznać odszkodowanie w wielkości z wielu do choćby kilkuset tysięcy złotych. Tu spotyka się szczegółowa ocena stałego bądź długotrwałego uszczerbku na zdrowiu
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron