Gwałty na kantory - jako się bronić

Co kupujecie, fajne sklepy do polecenia.

Gwałty na kantory - jako się bronić

przez Misiek93 » Pt maja 12, 2017 11:32 am

Co roku tylko w niewiele znaczeniach w Polsce dociera do takich napadów. Inna sprawa, że za jakimś razem kiedy do tego dochodzi układa się bardzo niebezpiecznie. Najbardziej narażonymi osobami są pracownicy kantorów. Niestety Policja zanotowała także przypadki śmiertelne podczas wypadów na kantor z bronią w dłoniach.Ich liczba pochodzi z roku na rok, co nie zmienia faktu, że wszystka liczba napadów na kantory w Polsce wciąż uważa się na wysokim poziomie.


Analiza geograficzna napadów

Jak może na załączonym obrazie (na dole artykułu) do skoków na kantory wchodzi w średnich miejscowościach będących blisko granicy z własnymi znajomymi z zachodu, południa i wschodu.
Właśnie z tej podstawy jest mało wyjątków, np. Napady na kantory w Łodzi, Grudziądzu oraz Gdańsku.
Czasem dla złodziei objawia się być jesień oraz zima. Wówczas bandyci nie wahają się na kradzież nawet w jasny dzień czerpiąc z faktu że dni są krótkie, pochmurne. Taka pogoda jest sprzymierzeńcem ucieczki oraz zatarcia śladów.
Rzadziej wchodzi do napadów latem. Jeśli już, to ważną motywacją bandziorów istnieje silniejszy łup z racji ruchu wakacyjnego w kantorach.


Kto poluje na kantory?

Najczęściej są to młodzi ludzie, recydywiści, osoby bardzo dobrze znane Policji. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że sprowadzają się napady tworzone przez totalnych amatorów, których cel zrabowania kantoru istnieje na końcu nieprofesjonalnie przygotowany, że rabusie zastają brak pieniędzy w kantorze, nikomu nic się nie staje, przestępcy rezygnują z niczym. Natomiast są również sytuacje kiedy zrabowanych stanowi bardzo niebezpieczna suma pieniędzy tak w złotówkach jak oraz drugich walutach.


To się działo naprawdę – mrożące krew w żyłach ataki na kantory

Napad w Dobrodzieniu


Zajmował on zajęcie w sierpniu 2012 roku. Największą traumę po tym napadzie przeżyła kasjerka kantoru, jaka miała przystawiony pistolet do osoby. Szokujące jest zatem, że wśród bandytów istniał również Policjant. Ostatecznie kasjerce nic się nie stało, bandyci zostali złapani, a skradziona gotówka została odzyskana.

Napad w Gronowie
Takiego szczęścia nie miała właścicielka kantoru w Gronowie, 31 letnia kobieta. Straciła życie od bandyty, który napadł na jej kantor 19 września 2012 roku. Skradzione pieniądze nie zostały odzyskane, a przestępca jeszcze jest na wolności. Pozostał po nim jedynie rysopis zdecydowany na podstawie świadków zdarzenia.

Napad w Świecku
Scena jak z filmu. 30 lipca 2013 zdobyło w pobliskiej miejscowości około 3 nad ranem do zamachu na kantor. Złodziej pakując pieniądze odłożył broń. Pojęła to kasjerka, której udało się ją zdobyć. Gdy wycelowała nią w napastnika, ten uciekł. Sprawcy dotąd nie ujęto.

Napad w Jabłonce
O brutalności tego napadu niech świadczy fakt, że sprawcom groziło aż 12 lat więzienia. Poszkodowany kantoru w końcu napaści dotarłem do szpitala z urazem oka.Skuteczność Policji
Według danych powtarzam się zatrzymać 45% sprawców napadów na kantory w Polsce. Słaby to sukces mając pod uwagę, iż w układzie roku trafia do 10-15 takich wypadków. Nie ułatwia ogólnej oceny pracy Policji fakt iż w 62% przykładach w napadzie jest bardzo niż dwie osoby.
Najczęściej Policji udaję się schwytać złodziei "amatorów" zdecydowanie nie przygotowanych do indywidualnej "pracy".
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Gwałty na kantory - jako się bronić

przez Misiek93 » Pt maja 12, 2017 11:37 am

Skąd wziąć pieniądze będąc nastolatkiem?

Młody człowiek zachodzący w dojrzałe życie staje przez szeregiem pokus materialnych. Ponieważ w efekcie jak można nie tworzyć nowoczesnego telefonu z układem i dostępem do internetu, skoro wszyscy rówieśnicy już mają? Nie jednak rodzice decydują się na wspomożenie dziecka.

Reklama: Kantor Rzeszów

... często słyszy się popularne wymówki "ja i stary wypruwamy sobie żyły, żeby was wszystkich utrzymać, i ty również chcesz 1000 dobrych na XBoxa?", "jeśli nie cholerne podatki, to otrzymywał z nas wszystko co chciał", "ja w twoich czasach tenże pracowałem w interesie na stare obiekty pożądania, takie jak dżinsy Odra i radio Unitra".
Pozbawiony pomocy rodziców nastolatek zaczyna samemu myśleć skąd wziąć pieniądze. Kiedy włączy przeglądarkę internetową, na odwrotnych stronach jest atakowany "cudownymi" sposobami zarabiania pieniędzy, takimi jak klikanie w banery, spamowanie komenatrzy na blogach linkami z odnośnikiem do ebooka, za sprzedanie którego można otrzymać prowizję, a także kuriozami w charakterze życia na sprzedawaniu itemów i ról w atrakcjach sieciowych. Szczerze mówiąc odradzam takie systemy, skoro nie wciąż są one pewne, a po drugie stosunek czasu poświęconego na taką czynność do wynagrodzenia zazwyczaj jest zły.Jak a można zarobić będąc nastolatkiem? Kiedy skończymy 16 lat, możemy wyrobić sobie NIP i zgłosić się do pełnoprawnej rzeczy na pół etatu. Młodych ludzi leczy na przykład McDonald. Dochody z praktyki w współczesnej instytucji nie są może oszałamiające, ale za to chodząc w McDonaldzie poznajemy standardy koroporacyjne, co może przyczynić nam się w dorosłym życiu. Zaznaczenie funkcji w McDonaldzie w wygodnej rubryce CV pewno żyć później pozytywnie odebrane przez pracodawcę, ponieważ nazywa to, że kandydat coś już w działaniu robił, i nie tylko "studiował".
Skąd wziąć pieniądze

Skoro nie jesteśmy również 16 lat, nie należy się poddawać, gdyż nadal jest kilka możliwości zarobku. Musimy tylko otworzyć szeroko oczy i charakter. Ostatnio przyszła zima także dużo kierowców nie ma ochoty codziennie odśnieżać podjazdów. Może wypadałoby wyciągnąć z piwnicy łopatę i zaproponować im pomoc? Zdaję sobie sprawę, że to uwaga raczej dla chłopaków, tylko i osoby mogą znaleźć ciekawe źródła zarobku. Na przykład często się zdarza, że sąsiedzi w bloku potrzebują osoby do wyprowadzenia ich psa, kiedy danego dnia dłużej pracują. Możemy też zrobić zysk z naszych zdolności? Może lubimy pisać, oraz nasze dzieła są zawsze oceniane na czwórki i piątki? Możemy więc sprawdzić własnych skuteczności w polskiej gazecie. Wystarczy wpisać produkt o rocznicy naszej szkoły czy o problemie Pani Hani z czwartego piętra, jaką to denerwują gołębie na parapecie. Jeśli artykuł spodoba się redaktorom, dostaniecie wierszówkę. Inną, ciekawą ofertą jest dostarczanie korepetycji dzieciom z szkoły. Jeśli tak się uczycie, zakres ich umiejętności nie powinien sprawiać wam problemu, a możecie uzyskać nawet 10-20 złotych za godzinę. Trzeba tylko szukać możliwości, bo pieniądze chyba nie siedzą na drodze, jednak na peweno są dostępne dla każdego, kto zdecyduje się pomagać innym.
 
Posty: 148
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:46 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron