Ogrodnictwo dla dobrodusznych

Wszystko o naszym zdrowiu i urodzie

Ogrodnictwo dla dobrodusznych

przez Kamilek80 » N cze 25, 2017 5:47 pm

Przede każdym warto pamiętać, że jeśli czynimy z organizmami żywymi, odpowiednimi do działania na wymiany w otoczeniu, sztywne reguły przestają istnieć takie proste. Miłośnicy roślin zauważają, iż ich ulubieńcy sami potrafią naprawić pewne techniczne błędy swoich opiekunów. Stosuje się więc z szeroką zdolnością roślin do regeneracji a z faktem, że w rzeczywistości każda roślina danego gatunku uzyskana z nasion jest odrobinę inna – tak jak odrobinę inny od nowych jest wszelki pracownik. Świadczy to, że dana o najniższych temperaturach znoszonych przez dany gatunek, nie gwarantuje, że wszystek egzemplarz skutecznie przemarznie. Zawsze akurat nam może się trafić ten jeden odporniejszy rodzaj a mimo braku okrycia na zimę przetrwa. Można wobec tego bez obaw eksperymentować. Zaprzestanie oprysków lub nawożenia na chwila okresów nie spowoduje całkowitej śmierci uprawianych roślin. Trzeba się i mieć z tym, że ważna nowość w postępowaniu ogrodu może początkowo robić wrażenie katastrofy. Potrzeba czasu na przestawienie. Czasami nawet kilku czy kilkunastu lat. Dlatego – da się wszystko, aby powoli i łagodnie. Jeżeli od uprawy roślin w jednym stopniu zależy czyjeś źródło zarobku, próba przestawienia wszystkiego na raz na może spowoduje straty finansowe. Tym szczególnie potrzeba rozwagi i praktycznego planowania uwzględniającego czasowy brak przychodu z dziedziny lub rodzaju uprawy podlegających zmianom.
Typowy ogrodnik zabija chwasty, likwiduje szkodniki, zabija mikroorganizmy, a przy okazji – niejako niechcący – zabija przeróżne owady, czasem ptaki, żaby, zaskrońce. Nie zasłanianie ich przywiązuje się ze znalezieniem rozwiązań, które uwzględnią nawyki organizmów ludzkich. Kret nie istnieje w bycie zrozumieć, że akurat na tym metrze kwadratowym jest niemile widziany. Reaguje na obecność pokarmu, zbicie gleby, wilgotność. Nie jest złośliwy, oczywiście jak złośliwie nie rozsiewa się perz. Jeżeli zatem po raz kolejny zwierzęta lub rośliny zareagują nie po polskiej myśli, nie dopuszczajmy do głosu frustracji. Rozsądniej będzie zastanowić się, jakie prawo przyrody, jaki instynkt zwierzęcia zapomnieliśmy wziąć pod uwagę.
Link sponsorowany: nasiona konopi sklep
Najciężej łagodni odczuwają zabijanie kręgowców: kretów, nornic, żab, ptaków... Stworzenia pracujące w ziemi, kopiące systemy podziemnych korytarzy, przechodzą w naturze podwójną funkcję: wentylację i rozluźnienie podłoża oraz transport materii organicznej w głąb ziemi (w twarzy zapasów, liści do przygotowania gniazd i innych odchodów). Jeśli przez zimę w ogrodzie zostaną nie zgrabione liście, duża ich część do wiosny może zniknąć pod powierzchnią ziemi tylko dzięki tym stworzonkom. Zwierzęta te zjadają podziemne części roślin i oczywiście potrafią zdewastować świeżo przekopaną i obsianą grządkę, szczególnie jeśli przy kopaniu została wzbogacona obornikiem. Z ich celu uważania zatem jako świeża dostawa żywności i toż praktycznie dostępnej. Podobnie trawniki i grządki zraszane podczas upałów to zaproszenie, aby z suchej, spieczonej gleby przenieść się tam, gdzie będzie chłodno i osiągną coś do picia.
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:41 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron