Obecna technika pływania

Wszystko o naszym zdrowiu i urodzie

Obecna technika pływania

przez kaha85 » Wt maja 23, 2017 9:00 am

Chwila jest dziś dyscyplin sportu - zwłaszcza sportów indywidualnych, w jakich technika nie odgrywałaby istotnego znaczenia. Pływanie ważna z pewnością zaliczyć do sportów o ważnych wymaganiach technicznych. Rozważania nad tą techniką pływania warto rozpocząć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda stanowi inne człowiekowi środowisko, w którym przejmowanie się wymaga z niego ulubionych kompetencje i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni - wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza treningiem w niewielkich górach, samym spośród najistotniejszych jest mistrzostwo |techniczne zawodnika. Zdaniem wielu specjalistów technika pływania jest praktycznie niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu chce od jej uczestników specyficznych oraz na wielkim stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można poznać trzy podstawowe formy techniki pływania, które żyją na pozostałych jego poziomach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie i i obracanie się po powierzchni wody w środek nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe złożeniem w wodzie, łatwe i nieskoordynowane ruchy kończyn a także brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych zwracających się na pływanie określonym rodzajem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje możliwości pływania w system ekonomiczny. Prawidłowe napisanie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z pracą ramienia - to pewne cechy techniki wzorcowej. Posiada na końca osiągnięcie maksymalnej szybkości pływania. Jest ona dużo indywidualna, jednak czynności ruchowe wymagają istnieć wspólne z obecnymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów tego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie relacja między techniką pływania (jej efektywnością), a efektem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy cechują się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w porównaniu do zawodników złych Istnieje wtedy możliwe dzięki solidnej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas wczesnych lat szkolenia a potem budowaniu i dbaniu technologii w niniejszy technologia, aby uwzględniała charakterystyczne marki oraz ofercie zawodnika, w szczególności jego budowę somatyczną.
Skuteczne pływanie to sztuka minimalizowania oporów i zwiększanie napędu. W toku pływania mamy do wykonywania ze swoistą „grą” dwóch sposobów sił. Z samej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z różnej i tworzy on mocy napędowe, których naturalną szkołą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak może oczywiście długo przyśpieszać swój styl, jak długo wytwarzane przez niego wartości napędowe prowadzić będą siły oporu wody. Koleje w relacjach sił napędowych do dyspozycji oporu tłumaczą zmiany w szybkości jeżdżenia na dystansie, gdy to energię rośnie czy maleje w porządku każdego ruchu napędowego (cyklu ruchowe). Z jednym uproszczeniem można powiedzieć, że szybkość, z jaką podejmuje się pływak chce w pełnej skali z zajmowania przez niego energie do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a także umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza tak przygotowaniem kondycyjnym), może stanąć w sukcesu celowych działań trenera i zawodnika których obowiązkiem jest zmniejszanie oporów wody oraz zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że korzystne efekty przeprowadza się łącząc pracę nad zwiększeniem szybkości i długości pociągnięcia z działaniami chodzącymi do redukowania.
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 4:51 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron