Aktywność ruchowa jako element zdrowego sposób życia

Wszystko o naszym zdrowiu i urodzie

Aktywność ruchowa jako element zdrowego sposób życia

przez Sebastian79 » Pn maja 22, 2017 8:40 am

Wiekowi pokwitania towarzyszy zachwianie równowagi emocjonalnej. Następuje zwiększone pobudzenie emocjonalne i labilność emocji. U wielu dorastających zwiększa się lękliwość, szczególnie są to lęki społeczne takie jak np. strach przed niepowodzeniem czy przed ekspozycją społeczną. Ponadto kluczowa istnieje zarówno ambiwalencja uczuć. Chłopcy w ostatniej fazie dojrzewania zwiększają siła oraz odporność na zmęczenie wysiłkiem fizycznym, przeceniają własne chęci i wykazują chęci popisu i energii, a dziewczęta raczej nie wierzą w swoje szanse i dość często unikają aktywności fizycznej.
Po dość intensywnym okresie rozwoju którym jest czas dojrzewania przychodzi wiek młodzieńczy. Młody człowiek ma wówczas szczyt kondycje fizycznej dzięki czemu w postępowaniach motorycznych może trafiać do ostatnich osiągnięć. Czynnikami, które się do tego powodują są intensywne wzrastanie ciała, rozwój muskulatury, hormonalne przestrojenie ustroju, powrót do równowagi pomiędzy procesami pobudzenia i stopowania i rozwój wegetatyki.
Link patrocinado: comprar proteinas online
Prowadzone z wielu dziesięcioleci badania lekarskie, pedagogiczne i społeczne dostarczają silnych dowodów na ostatnie, że tak robiona i prowadzona aktywność fizyczna należy do bardzo istotnych elementów zachowania zdrowia. Wiele lat doświadczeń lekarzy, pedagogów, metodyków wychowania fizycznego i sportu wskazuje, że ćwiczenia fizyczne dobrane właściwie do wieku, płci, stanu zdrowia i obowiązku, jakiemu zajmują być, mają zawsze warunek poprawy umiejętności i kondycji fizycznej korzystnej dla zachowania zdrowia. Na bazie wieloletnich obserwacji Światowa Organizacja Zdrowia uznała aktywność fizyczną za jeden z trzech podstawowych warunków ochrony zdrowia absolutnie zalecając wykonywanie ćwiczeń finansowych w wychowaniu fizycznym, ruchu i rekreacji, a też ponadto w rehabilitacji wielu schorzeń.
Aktywność fizyczna potrafi wpływać na wszelki polski organizm wpływając pozytywnie na pracę ludziach jego narządów, a zatem efekty dla zdrowia są wszechstronne. Szczególnie korzystne zamiany dla zdrowia określa się w zasięgu układu ruchu, krążenia, oddychania, nerwowego, wewnątrzwydzielniczego, immunologicznego oraz metabolizmu.
Regularne wykonywanie wysiłków fizycznych wywołuje szereg kolei w organizmach zaopatrujących mięśnie w naturę, tj. krążeniowym i oddechowym. Zmiany te pojawiają się przede każdym podczas wykonywania wysiłków wytrzymałościowych i liczą na wzrostowi zdolności pobierania tlenu przez system. Dzieje się tak, ponieważ ulega wzrostowi maksymalna wentylacja i objętość dyfuzyjna płuc i pojawiają się koleje w parametrach krążeniowych. Regularne ćwiczenia fizyczne sprawiają bowiem, że serce w snu pracuje spokojniej również znacznie ekonomicznie, a podczas wysiłku jest efektywne do zdecydowanie większej roli. Dzięki zwiększeniu dopływu krwi do centra, wydłużeniu czasu napełniania lewej komory i naprawieniu jej działalności dołącza do rozwoju objętości wyrzutowej serca. Znaczniejsza ilość krwi wtłaczanej do krwiobiegu daje lepsze zaopatrzenie komórek różnych narządów w transportowane przez nią podstawy.
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:15 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron